Feynmanki

e-mail

facebook

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu Feynmanki!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie, w tym roku całkowicie zdalnie. Zachęcamy tym bardziej, że wśród nadród będą narzędia takie jak aparat typu instax, teleskop, czy mikroskop.

W ramach konkursu należy nagrać film, w którym wyjaśnisz jakieś zjawisko fizyczne, przyrodnicze, albo po prostu mechanizm działania jakiegoś urządzenia. Bardzo ważne jest, aby samodzielnie i ustnie opisać zagadnienie. Ogromnie zachęcamy do używania rysunków i materiałów pomocniczych, ale pamiętaj, że to Twoja wypowiedź będzie oceniana. Nie musisz przejmować się jakością nagrania filmu, to nie ona jest dla nas ważna. To, co jest istotne, decydujące przy ocenie, to: przygotowanie merytoryczne, oryginalność wybranego tematu, umiejętność jasnego wyjaśnienia zjawiska czy działania urządzenia, styl wypowiedzi, ale na pewno nie jakość nagrania! Możemy jeszcze podpowiedzieć, że przygotowany film będzie ciekawszy, jeśli powiecie w nim, dlaczego wybraliście ten temat a nie inny, szerzej spojrzycie na zagadnienie (dlaczego jest to ważne, co jest w tym ciekawego, gdzie to można zastosować itp), ale nie zapominajcie o samym wyjaśnieniu opisywanego zjawiska, czy mechanizmu! 🙂
Film powinien trwać około 5 min.
Oto przykłady odpowiedzi, które dla Was przygotowaliśmy:

Zgłoszenia prosimy wysyłać za pomocą fomularza:

Prześlij pliki


 


Na zgłoszenia czekamy do 13. grudnia 2020 r. Przed świętami opublikujemy listę autorów wybranych prac. Trzymajcie się zdrowo.

Czekamy na Wasze prace!

Sponsor główny:

logo-gwo

Organizatorzy:

WFTiMS_new
kolo_loogo.png