Feynmanki

e-mail

facebook

Już trzecia edycja Feynmanek za nami! Wygląda na to, że zostajemy przy formule: pięciu finalistów w dwóch kategoriach wiekowych: Lorenz (klasy IV-VI) i Enigma (klasy VII-VIII). Na rozgrzanie umysłów uczestnicy zmierzyli się z zestawem trudnych szyfrów, ale poradzili sobie z nimi nadzwyczaj dobrze. Esencją finału były niesamowite wystąpienia uczestników, podczas których pokazywali eksperymenty na najróżniejsze tematy: sposoby wytwarzania prądu, elektromagnesy, fontanna Herona, prawo Archimedesa, praca serca oraz wiele innych. Po każdym z wykładów pojawiały się bardzo dociekliwe i ciekawe pytania pokazujące, że wybraliśmy odpowiednich kandydatów na finalistów. Po burzliwej naradzie, jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

 

Lorenz:

I miejsce: Marek Wałęga

II miejsce: Antoni Skowron

III miejsce: Katarzyna Słomka

 

Enigma:

I miejsce: Waldemar Lamandini

II miejsce: Julian Kotłowski

III: miejsce Kacper Cierzniakowski

 

 

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z wykładów i wycieczki po laboratoriach Centrum Nanotechnologii PG.

 

Szczerze gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za trud włożony w przygotowania dzieciom, nauczycielom i rodzicom. Mamy nadzieję, że Konkurs dał Wam (dzieciom, rodzicom, nauczycielom) zapał do odkrywania świata i zadawania pytań!

 

Serdecznie dziękujemy również sponsorom nagród: Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu, Kołu Naukowemu Fizyki oraz Delcie Optical.

 

Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Zespół Feynmanek