Feynmanki

e-mail

facebook

Domy szkoleniowe:

Lorenz                                  Enigma

Myślisz, że nadajesz się na szpiega?

Jeśli tak, zapraszamy do Domu Szkoleniowego dla szpiegów!

Czym on jest? Przede wszystkim zabawą, do której potrzebne Ci będą spryt, spostrzegawczość, logiczne myślenie i odrobina wiedzy. Oprócz tego, zadaniem tej zabawy jest lepsze przygotowanie do finału Konkursu Feynmanki 2019. Jakby tego było mało, osoby, które prześlą prawidłowe odpowiedzi do zadań z Domu Szkoleniowego, wezmą udział w losowaniu świetnych nagród! Zaczynajmy!

 

Na czas rozgrzewki wcielasz się w rolę adepta siatki szpiegowskiej. Oczywiście musimy najpierw sprawdzić czy jesteś odpowiednim kandydatem. Dopiero wtedy będziemy mogli powierzyć Ci najtrudniejsze z misji. Trening odbędzie się w Domu Szkoleniowym, gdzie profesjonalni instruktorzy przygotowali dla Ciebie kilka pokojów. Znajdują się w nich gadżety, pomoce naukowe, plany misji i kontakty do innych tajnych agentów. Pomieszczenia te są jednak chronione za pomocą łamigłówek i szyfrów. Co dwa tygodnie odblokowywane będą kolejne zadania, których rozwiązanie otworzy drzwi do poszczególnych pokojów.

Sponsorzy:

logo-gwo
logo_Delta_Optical_blue

Organizatorzy:

WFTiMS_new
kolo_loogo.png

Zaczynając od 1.10.2018, co dwa tygodnie będziemy publikować zadania rozgrzewkowe. Zadania będą mieć formę szyfru do rozwiązania. Szyfry można rozwiązywać samemu w domu, ale także zaproponować nauczycielom włączenie ich do zajęć matematyki czy kółka matematycznego. Rozwiązania należy przesyłać w ciągu dwunastu dni od publikacji za pomocą formularza dostępnego tutaj. Co tydzień, spośród autorów poprawnych odpowiedzi będziemy losować trzy osoby, które otrzymają upominki ufundowane przez sponsorów.

Zaciekawiliśmy Cię?

A to tylko rozgrzewka przed głównym konkursem! Poczytaj o nim tutaj!